Multiply Group, een investeringsmaatschappij uit Abu Dhabi, neemt een meerderheidsbelang van 67,91% in Tendam. Met merken als Women’secret, Springfield en Cortefiel in portefeuille is Tendam de tweede grootste modegroep van Spanje.
Focus op omnichannelstrategie
Tendam heeft volgens de overnemers veel potentieel voor verdere internationale expansie. De modegroep, met een omzet van 1,4 miljard euro en een EBITDA van 341 miljoen euro in de twaalf maanden tot januari 2025, is actief in meer dan 80 landen en heeft ruim 1.800 verkooppunten.
In de afgelopen jaren heeft Tendam ingezet op digitale transformatie en omnichannelverkoop, waarmee het bedrijf zijn marktaandeel wist te vergroten. De loyaliteitsprogramma’s van de onderneming omvatten inmiddels 24 miljoen klanten, en de verkoopkanalen omvatten zowel fysieke winkels als een uitgebreide online aanwezigheid.
Introductie in retail
Huidige mede-eigenaars CVC en PAI Partners blijven als minderheidsaandeelhouders betrokken. Volgens Caroline Goergen, directeur bij CVC’s Llano Holdings, biedt de samenwerking met Multiply Group ruimte voor nieuwe groei. Ook PAI benadrukt de transformatie die Tendam sinds 2017 heeft doorgemaakt tot een winstgevende omnichannelspeler.
Met de acquisitie van Tendam voegt Multiply Group vooral een nieuwe “vertical” toe aan zijn portfolio: de overname is voor Multiply de eerste grote investering in Europa en ook de eerste stap in retail. De groep investeerde recent wel al in andere consumentgerichte sectoren, zoals media, mobiliteit en beauty.