Douwe Egberts is weer beschikbaar bij Jumbo en Picnic, maar wel tegen fors hogere prijzen – die de retailers niet volledig kunnen doorrekenen aan de consument. Twee weken geleden bereikte de koffiebrander al een akkoord met Colruyt.
Prijsstijgingen tot 30%
“Snel weer leverbaar”, meldt Jumbo in de webshop bij producten van Douwe Egberts. Ook in de winkels zullen de producten snel terugkeren. De retailer heeft een akkoord bereikt met moederbedrijf JDE Peet’s over de inkoopcondities, net als onlinesupermarkt Picnic. Beide retailers, die lid zijn van inkooporganisatie Everest, stopten de verkoop van Douwe Egberts omdat de producent volgens hen “onaanvaardbare” prijsverhogingen wilde doorvoeren.
Hoewel het conflict bijna twee maanden aansleepte, lijken de onderhandelingen toch niet het beoogde resultaat te hebben opgeleverd voor de retailers. De adviesprijzen voor koffiepads zouden met 20% stijgen, die voor bonen zelfs met 30%, meldt De Telegraaf. De retailers kunnen die forse prijsverhogingen niet volledig doorrekenen aan de consument en zullen dus een stuk marge moeten inleveren.
“Macht A-merken is enorm“
De koffieprijzen zijn op de wereldmarkt fors gestegen, onder andere door bevoorradingsproblemen na slechte weersomstandigheden, maar Picnic-topman Michiel Muller verwijt de producent de prijzen sterker te verhogen dan strikt nodig is. De macht van A-merken noemt hij “enorm”.
“Hun consumenten willen hun producten kunnen kopen, waardoor de onderhandelingen gedomineerd worden door de A-merken. De hogere inkoopprijzen zullen we voor een gedeelte voor eigen rekening moeten nemen om het nog een beetje betaalbaar te houden voor onze klanten. Hoeveel precies moeten we nog bepalen. We leveren dus marge in, terwijl de fabrikant zijn winstgevendheid vergroot.”
Twee weken geleden bereikte JDE Peet’s een akkoord met Colruyt Group na een conflict van meer dan twee maanden. Bij Delhaize en Albert Heijn zijn de producten nog steeds afwezig.