Van 2,8 naar 10 euro per 100 kg
De prijzen van de Belgische aardappel zijn aan een sterke remonte bezig. “In sommige streken is er de voorbije weken weinig neerslag gevallen”, zegt landbouwexpert Luc Busschaert in Het Laatste Nieuws. “Vooral in het poldergebied tussen Veurne en Oostende is er sprake van echte droogtestress. Daardoor lopen de gewassen een aantal weken vertraging op. Drie vierde van de aardappelen heeft dringend water nodig.”
De gevolgen blijven dan ook niet uit: “De lage opbrengstverwachting zorgt voor een spectaculaire prijsstijging van de aardappel. Een vijftal weken geleden lag de prijs nog op 2,8 euro per 100 kilo, nu is dat 10 euro, ruim een verviervoudiging.”
Tegelijk laten ook de Belgische primeuraardappelen op zich wachten: de eerste worden pas eind juli verwacht. “De ‘nieuwe patatjes’ zullen naar alle waarschijnlijkheid duurder zijn dan vorig jaar”, aldus nog Luc Busschaert.