Consument vreest niet meer voor werkloosheid
De consumentenbarometer verbeterde globaal van -12 punten naar -9 punten, vooral dankzij de betere vooruitzichten voor zowel de globale economie als voor de persoonlijke situatie van de consumenten. Het aantal gezinnen dat het komende jaar een stijging van de werkloosheid verwacht, is zelfs gedaald tot het laagste niveau sinds oktober 2011.
De verbetering is opmerkelijk: in 2014 daalde de index van -6 punten in mei naar -14 punten in november. Die laatste maand gebeurde dat vooral onder invloed van de aankondiging van tal van besparingsmaatregelen door de overheid. In december kwam er niettemin een ommekeer, die nu dus wordt bevestigd.
Voor de opmaak van de index van het consumentenvertrouwen voert de Nationale Bank maandelijks een enquête bij een wisselende steekproef van 1.850 gezinnen.