Nieuw onderzoek
De Raad van State had vorig jaar al de milieuvergunning vernietigd, omdat het toen niet zeker was dat er geen sprake was van belangenvermenging. Het Vlaams Gewest en Uplace zelf vochten die beslissing aan, maar het Hof van Cassatie heeft dat beroep nu dus verworpen.
De Bond Beter Leefmilieu verwacht dat er een nieuwe procedure voor een milieuvergunning wordt doorlopen en dat er een nieuw openbaar onderzoek komt, waar verenigingen en burgers hun bezwaren kunnen indienen. “Het zou na deze uitspraak onverantwoord zijn een nieuwe milieuvergunning af te leveren zonder nieuw openbaar onderzoek”, luidt het volgens de Standaard.
De bouw van het winkelcentrum Uplace ligt al enkele jaren op tafel, maar werd al meermaals afgeremd door problemen met vergunningen. Gisteren kwam het nog negatief in het nieuws toen bleek dat een verkeersstudie die erg positief was voor het project, werd gemaakt door een partner van Uplace.