Financiering Ring Shopping
De kapitaalverhoging bij Wereldhave Belgium zal in de eerste plaats dienen om de recente aankoop van Ring Shopping Kortrijk Noord te financieren. Wereldhave legde half december zo’n 100 miljoen euro op tafel om de volledige controle te verwerven over het winkelcentrum in de noordrand van Kortrijk (foto).
“Maar het gaat niet alleen om Ring Shopping”, verduidelijkt CEO Luc Plasman in De Tijd. “Het [opgehaalde kapitaal] zal ook dienen voor deals op een iets langere termijn. Op dit ogenblik kunnen we nog niet veel meer details geven, omdat het prospectus nog door de toezichthouder FSMA goedgekeurd moet worden.” Daarbij zou het kunnen gaan om het Brusselse winkelcentrum Basilix, waarvan de vastgoedgroep al 17,8% van de certificaten in handen heeft.
Daarnaast is Wereldhave in ons land ook nog eigenaar van het Luikse winkelcentrum Belle Ile. Dat vertegenwoordigt meer dan 20% van de portefeuille, maar “om voldoende risicospreiding te verzekeren mag één complex maximaal 20% van de waarde van de portefeuille vertegenwoordigen”, schrijft De Tijd. Door te groeien kan de vastgoedgroep het aandeel van Belle Ile in zijn portefeuille onder de 20%-drempel laten zakken, aldus nog de zakenkrant.